O nás

Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice zabývající se chovem britských kočiček ve zbarvení colorpoint. Chováme kočičky s odznaky ve všech barvách, a také se věnujeme odchovu kočiček ve vzácném zbarvení silver a golden point. Modré oči colorpointů jsou pro nás prostě magnetem!

Naše kočičky pocházejí ze skvělých, převážně zahraničních linií a já doufám, že koťátkům budou předávat krásný typ, pěkné modré oko a jako bonus sladký výraz, který na nich tolik miluji.

Naše chovatelská stanice byla zaregistrována u FIFe v roce 2008 pod názvem Small Miracle. Od roku 2016 jsme registrováni u mezinárodní organizace WCF (World cat federation). Bydlíme ve velkém domě ve Středních Čechách blízko města Kladna. A proč Small Miracle? Snad proto, že každé u nás odchované koťátko je pro nás takovým malým zázrakem!!

Mojí první kočičkou byl vlastně kocour, a to jsem ani kocoura nechtěla, původně to měla být kočička, kterou jsem si měla dovézt domů, ale krása toho nádherného stvoření s „kuličkami“ mi učarovala na první pohled a v okamžiku bylo rozhodnuto. V roce 2006 jsem si z CHS Petty Smith dovezla „pomerančového“ chlapce jménem Flip. Bylo to nejúžasnější a nejkrásnější zvíře, jaké jsem kdy viděla. Pro mne byl naprosto dokonalý, nádherný, panenkovsky sladký výraz a jako bonus naprosto skvělá povaha. Jak už to bývá, krása je prostě křehká a ti výjimeční vždy odcházejí dřív. Můj pomerančový chlapec odešel za duhový most, na selhání ledvin, příliš brzy. Dodnes na něj vzpomínáme a moc nám chybí. On byl vlastně příčinou toho, proč jsem se rozhodla začít s chovem těchto plyšových medvídků. Byl na začátku toho všeho, co přináší radost, zodpovědnost a smutek zároveň. Radost z narozených miminek, je to neskutečný adrenalin, když držíte ta nádherná malá stvoření v dlaních. Zodpovědnost za vybrání jejich nové rodinky a smutek z jejich odchodů za duhový most a v neposlední řadě i z chování některých zájemců. Chovatelská „práce“ je u nás bohužel pořád nedoceněná a spousta lidí si nedokáže představit, co všechno tento finančně a časově náročný koníček obnáší. Přesto všechno ve chvíli, když dostanu zprávu a fotografii od nových majitelů, vím, že mi to za to stojí, vím, že mimika, která jsem odchovala, a která mi dělala tolik radosti, dělají teď radost někomu jinému. Do našich koťátek kromě financí a spousty času investujeme i hodně citu, a proto chceme kromě dotazu na cenu slyšet, i jak jsou úžasná a nádherná……to je to, co nejvíc pohladí duši chovatele. Chápu, že ne všichni si všechno můžeme dovolit, a že i cena je pro některé důležitá, ale ani já nevlastním kabelku značky Louis Vuitton a napodobeninu bych si nikdy nekoupila, má důležitost by v mých očích tím nestoupla …napodobenina, je prostě jen napodobenina! Pokud si nemůžete dovolit pravou britskou kočku, a to je jen kočka s PP, buďte ušlechtilý a dejte domov některé z mnoha opuštěných kočiček v útulcích.

Na začátku jsem měla naivní představu malého chovu, tak dvou kočiček a jednoho kocoura, ale v chovu se prostě plánovat nedá. Můžete mít svoje představy, sny, ale nakonec je všechno jinak a navíc některá koťátka jsou tak úžasná, že prostě není možné je dát z domu. Někdy se mi tak hlavou prožene říkanka z Macha a Šebestové a jen tak si v představách šeptám do utrženého sluchátka „halo, halo, halo, proč je koček málo, a já křičím jako hrom, ať je koček milion“. Když se někdy zapomenu a říkám si to pro sebe, tak trošku víc nahlas, tak se z některé části našeho domu ozve, „proboha, jako by už tohle nestačilo.

Protože je pro mne pohoda a duševní zdraví našich kočiček důležitá, tak všechny kočičky u nás mají dostatek prostou tak, aby byly spokojené a šťastné, a protože je náš dům hodně veliký, je možné jim tu pohodu dopřát. Jejich pohoda znamená i dobrou kondici a zdraví. Důležitou součástí jejich zdraví je i kvalitní strava, krmíme kvalitními granulemi bez obilovin „Taste of the Wild“ a konzervičkami Bozita a Animonda, také bez obilovin. Dáváme syrové 24 hodin přemražené hovězí maso a vařené kuřecí maso a ryby.

Kočičky jsou řádně očkované nadstandardní vakcínou proti panleukopenii, kaliciviróze, rhinotracheitidě, a chlamydióze. Pravidelně odčervované a testované na smrtelné virové nemoci FIV a FeLV, na genetické onemocněn ledvin (PKD) a HCM (onemocnění srdce), kde se provádí pravidelné sono srdíčka.

Všechny zájemce o naše koťátko a tím pádem stejně postižené milovníky koček zvu do našeho domu podívat se, jak u nás naše kočičky žijí, a věřím, že zde najdete to Vámi vysněné koťátko, které obohatí váš život!!Copyright Small Miracle